top of page
Etsi
  • Writer's pictureKlassiska Båtar

Vuosikokous sunnuntaina 17.3.

Päivitetty: 13. maalisk.


Vierasvenesataman saunarakennus, Laivasilta 8.

Klassisten Veneiden vuosikokous pidetään sunnuntaina 17.3. kello 14 vierasvenesataman saunarakennuksessa, Laivasilta 8 Loviisassa.


Kaikki jäsenet ovat tervetulleita kokoukseen. Yhdistys tarjoaa kahvia ja pullaa.


Vuosikokouksessa esitellään toimintavuoden 2023 tilinpäätös, toimintakertomus ja toiminnantarkastajan lausunto. Kokouksessa vahvistetaan toimintasuunnitelma, talousarvio ja jäsenmaksu vuodelle 2024.


Vuosikokous valitse puheenjohtajan ja seitsemän jäsentä yhdistyksen hallitukseen tulevalle toimintakaudelle. Yhdistyksen kunniapuheenjohtaja Dierk Kühn, joka on kuulunut hallitukseen monta vuotta, on pyytänyt vapautusta hallituksen jäsenyydestä. Vuosikokouksessa tulee siis valita vähintään yksi uusi jäsen hallitukseen. Väistyvään hallitukseen kuuluvat Magnus Johansson (puheenjohtaja), Fred Owren (varapuheenjohtaja), Minna Strengell (sihteeri), Cosmo Mether (taloudenhoitaja), Svante Ahlroth (kilpailujohtaja), Dick Lindfors ja Olli Vanne (satamkapteeni).

19 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

コメント


bottom of page