top of page
Etsi
  • Writer's pictureKlassiska Båtar

Johansson jatkaa puheenjohtajana

Klassisten Veneiden vuosikokous valitsi sunnuntaina Magnus Johanssonin jatkamaan puheenjohtajana.


Magnus Johansson jatkaa puheenjohtajana.

Muiksi hallituksen jäseniksi valittiin Fred Owren (varapuheenjohtaja), Minna Strengell (sihteeri), Cosmo Mether (rahastonhoitaja), Svante Ahlroth (kilpailujohtaja), Olli Vanne (satamakapteeni) sekä Minna Lahtinen (uusi) ja Dick Lindfors. Jens Sjöblom valittiin jatkamaan toiminnantarkastajana.


Vuosikokous sai todeta menneen toimintakauden vilkkaaksi. Sen aikana muun muassa remontoitiin seuran aittoja Laivasillalla, kunnostettiin omia veneitä, toteutettiin seitsemän purjehdusta (joissa Small Ships' Raceen osallistui ennätysmäärä köliveneitä), kasvatettiin saunan vuokrausta ja järjestettiin retkiä, talkoita ja muuta yhteistä toimintaa jäsenille.Tilinpäätös osoitti tälläkin kaudella positiivisen tuloksen.


Tulevalla kaudella uudistetaan seuran laiturin poijut, jatketaan omien veneiden kunnostus ja järjestetään tavanomaiset purjehdukset, kuten Small Ships' Race heinäkuussa, Suolakuppi elokuussa ja Äyskäri syyskuussa. Vuosikokous antoi uuden hallituksen tehtäväksi tiivistää yhteistyötä purjehtijoiden, purjehdusseurojen ja veneenrakentajien kanssa itärannikolla.


24 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments


bottom of page