top of page
Etsi
  • Writer's pictureKlassiska Båtar

Johtokunta sai uusia jäseniä

Neljä uutta jäsentä valittiin johtokuntaan Klassisten Veneiden ylimääräisessä kokouksessa 26.9. Johtokunnalla on täten jälleen sääntöjen mukainen määrä jäseniä.


Uudet johtokunnan jäsenet ovet Robert Laakso, Cosmo Mether ja Fred Owren, jotka kaikki ovat nuoria aktiivisia purjehtijoita yhdistyksessä. Johtokuntaan valittiin myös Minna Strengell, joka aikaisemmin tänä vuonna kutsuttiin yhdistyksen sihteeriksi. Johtokunnassa jatkavat puheenjohtaja Dierk Kühn, varapuheenjohtaja Magnus Johansson, rahastonhoitaja Juhani Ahti ja Svante Ahlroth. Johtokunnan jäsenet Klas Holmberg, Jan Sandqvist, Mikael Stenberg ja Anders Weckström olivat eri syistä toivoneet vapautusta johtokunnan jäsenyydestä. Klas Holmberg tulee kuitenkin mahdollisuuksiensa mukaan osallistumaan johtokunnan toimintaan asiantuntijan ominaisuudessa.


Ylimääräisessä kokouksessa raportoitiin, että Laivasillalla sijaitsevan yhdistyksen aitan julkisivun kunnostus on alkanut. Venekatoksen rakentaminen alkaa lähiaikoina. Ylimääräinen kokous päätti myös, ettei juhlaillaisia enää rahoiteta yhdistyksen varoista. Joulujuhla järjestetään tänä vuonna 29.11. Degerby Gillessä.

24 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Yleisölle avoin laivuepurjehdus

Yleisöllä on mahdollisuus päästä vesille klassisilla purjeveneillä sunnuntaina Loviisassa. Loviisan Klassiset Veneet järjestää sunnuntaina perinteisen laivuepurjehduksen, jossa kiinnostuneille tarjota

Juhannuspurjehdus Svartholmaan sunnuntaina 20.6.

Klassisten Veneiden kausi avataan Juhannuspurjehduksella Svartholmaan sunnuntaina 20.6. Lähtö Laivasillalta klo 13. Ota mukaan omaa syötävää ja juotavaa - ja soittimia jos löytyy!

bottom of page