top of page
Etsi
  • Writer's pictureKlassiska Båtar

Dierk Kühn jatkaa puheenjohtajana

Klassisten Veneiden vuosikokous 17.6.2021 valitsi Dierk Kühnin jatkamaan seuran puheenjohtajana.

Muiksi hallituksen jäseniksi valittiin Juhani Ahti, Svante Ahlroth, Magnus Johansson, Robert Laakso, Cosmo Mether, Fred Owren ja Minna Strengell. Hallituksen järjestäytymiskokouksessa valittiin Magnus Johansson varapuheenjohtajaksi, Minna Strengell sihteeriksi ja Cosmo Mether rahastonhoitajaksi. Juhani Ahti, joka on toiminut seuran rahastonhoitajana yli 30 vuotta, toivoi vapautusta tehtävästä, mutta hoitaa kirjanpidon vuoden loppuun.

Tilinpätös 2020 oli 911,49 euroa alijäämäinen. Isoimmat kuluerät olivat seuran uusi venekatos, hallintokustannukset (pankin palvelumaksut, kotisivujen kustannukset), vesimaksut sekä vakuutukset. Vakuutusyhtiön vaihto (uusi vakuutusyhtiö Fennia) tuo kattavammat vakuutusehdot sekä hieman säästöjä seuralle.

Käytiin läpi vuoden 2020 vuosikertomus. Kuultiin toiminnantarkastaja Jens Sjöblomin 24.2. hyväksymä vuoden 2020 toiminnantarkastus.

Käytiin läpi vuoden 2021 toimintasuunnitelma. Vuoden 2021 budjetti on arvioutu 6 130 euron suuruiseksi. Menopuolella suurin yksittäinen kuluerä tulee olemaan laiturin jatkaminen. Tähän mennessä kustannukset ovat 3 725 euroa, mutta loppusumma lähentelee 4 500 euroa.

Päätettiin että jäsenmaksut pysyvä ennallaan 20 euroa/henkilö ja liittymismaksu uusille jäsenille on edelleen 25 euroa.

Päätettiin panostaa seuran saunan vuokraamisen markkinointiin, t-paitojen myyntiin sekä laituripaikkojen tehokkaaseen markkinointiin jne.


37 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comentários


bottom of page